Scroll Top
Sledujte naše sociálne siete:

Sladký domov

Podporme spoločne rodiny v núdzi

Tak ako má Medovníček svoju perníkovú chalúpku, tak má každý z nás svoj domov, do ktorého jednoducho patrí. Pomôžme spolu rodinám, ktorým hrozí, že o svoj sladký domov v dôsledku odlúčenia či pandémie prídu. Darujte týmto rozprávkovým adventným kalendárom úsmev svojim deťom a zároveň tým, ktorí potešenie v ťažkých časoch potrebujú najviac.

Kúpte si adventný kalendár s Medovníčkom a jeho kamarátom Kiwim a Kaufland podporí neziskovú organizáciu Úsmev ako dar, ktorá už 30 rokov pomáha deťom a ich rodinám, aby zostali spolu. Nájdete ho vo všetkých predajniach Kaufland na Slovensku. Pomôžme spoločne k tomu, aby rodiny mohli zostať na Vianoce spolu pod jednou strechou. 

Animovaná rozprávka o Medovníčkovi

Domov, sladký domov!

Rozprávka pre najmenších o tom, ako Kiwi pomohol Medovníčkovi nájsť nový domov.

Kiwiovci spolu trávili pekné Vianoce. Jedného dňa sa Kiwiho mamička rozhodla, že mu napečie medovníček. Ale čo sa nestalo? Čerstvo upečený Medovníček z ničoho nič vyskočil z plechu a začal robiť neplechu! Živý Medovníček a Kiwi sa hneď skamarátili. Ako sa hrali, Kiwi si zrazu uvedomil, že Medovníček nemá vlastný domov. Rozhodol sa, že to dá do poriadku. Zapol počítač a naťukal Kiwipédiu. Potom vytiahol mobil a zmobilizoval celé mestečko! Každé zvieratko priložilo kopýtko, labku alebo krídlo k spoločnému dielu…

Chcete vedieť, ako to dopadlo? Tak si pozrite celý príbeh! Prezradíme iba to, že nakoniec v každom okienku bola šťastná rodinka…

Kiwipédia

Spríjemnite si spoločné chvíle, spoločnými aktivitami

Upečte si spoločne medovníček, tak ako to urobil náš Kiwi s jeho maminkou, alebo sa zahrajte v rodinnom kruhu super zábavnú a náučnú stolovú hru. Ako na to, ale aj ďalšie nápady, nájdete v našej Kiwipédii. ? Príjemnú zábavu!

Videorecept

Medovníkový domček

?Medovníkový domček úplne ako z rozprávky o vtáčikovi Kiwim a jeho kamarátovi Medovníčkovi si môžete spoločne vyrobiť aj doma. ?? Videonávod na jeho výrobu ako sladké prekvapenie pre vás upiekla obľúbená foodblogerka The Story of a Cake. Vyskúšate?

Videorecept

Kiwiho ovocné lízatko

?Kiwiho ovocné lízatko, na ktorom si pochutí každý člen rodiny, si podľa návodu od Terezky Lajčiakovej, alias obľúbenej blogerky Kreatívnej rodiny pripravíte rýchlo a úplne jednoducho aj u vás doma! Na jeho prípravu potrebujete iba ovocie ??, mliečne čokoládky, zopár orieškov, karemelové cukríky a dobrú náladu! Mňam, to bude dobrota ?
Pravidlá hry a kartičky