Scroll Top
Sledujte naše sociálne siete:

Sladký domov

Darujte úsmev dvakrát

Rodina sa počíta. Pomôžte aj vy, aby rodiny na Vianoce mohli zostať spolu.

Darovať niekomu úsmev je krásne. Vedeli ste však, že ho môžete darovať rovno dvakrát? Kúpou adventného kalendára v Kauflande pomôžete rodinám ohrozeným stratou bývania.

Ak si aj tento rok z nákupov v Kauflande prinesiete adventný kalendár s Medovníčkom, prispejete k tomu, aby rodiny v núdzi neprišli o svoj domov. Kaufland za vás totiž z každého predaného kusa podporí neziskovú organizáciu Úsmev ako dar, ktorá sa už viac ako 30 rokov stará o to, aby rodiny (nielen) na Vianoce zostali spolu. Úsmev tak darujete hneď dvakrát. Potešíte svoju ratolesť doma, a zároveň prispejete k tomu, aby deti strávili Vianoce so svojimi najbližšími, a mohli sa opäť usmievať.

Počítame s vami. Darujte úsmev dvakrát, a pomôžte rodinám v núdzi stráviť Vianoce doma.

Všetci milujeme ten čarovný čas, keď náš domov naplní vôňa čerstvo upečených medovníčkov a my v kruhu rodiny a pri šálke čaju odpočítavame dni, kedy už konečne prídu vytúžené Vianoce. Nie všetky rodiny však majú to šťastie, deliť sa o vzájomnú lásku pod jednou strechou. Sú medzi nami aj takí, ktorým aj v tomto sviatočnom období vďaka náročným životným okolnostiam hrozí strata bývania, či doslova rozpad rodiny.

Situácia mnohých rodín na Slovensku je stále ťažká kvôli následkom pandémie, rastúcim cenám a náročným životným okolnostiam. Náročné obdobie pandémie a zvyšujúca sa inflácia zapríčinili, že na Slovensku trpí chudobou viac ako 600 000 ľudí. Každá tretia rodina je tak ohrozená núdzou a stratou bývania.

Kaufland preto už piaty rok v rámci projektu „Darujte úsmev 2x“ podporuje neziskovú organizáciu Úsmev ako dar, a pomáha tak práve týmto rodinám, aby mohli zostať spolu. A to nielen na Vianoce, ale 365 dní v roku.

Pripojte sa aj vy kúpou adventného kalendára s Medovníčkom v predajnej sieti Kaufland na celom Slovensku. Ukážte rodinám, ku ktorým nebol osud láskavý, že môžu rátať aj s vami. Kaufland za vás z každého predaného kusa podporí neziskovú organizáciu Úsmev ako dar, ktorá sa už viac ako 30 rokov stará o to, aby rodiny (nielen) na Vianoce zostali spolu.

Úsmev tak darujete hneď dvakrát. Jeden vašej ratolesti, keď bude s radostným očakávaním otvárať okienka na adventnom kalendári každý jeden deň až do Vianoc, a vychutnávať si sladkú Fairtrade* čokoládku. Druhý venujete dieťaťu, ktoré aj vďaka vašej podpore bude môcť stráviť najkrajšie sviatky v roku spoločne so svojou rodinou. A hoci ho nepoznáte, láskyplný pocit z darovaného úsmevu vás bude hriať pri srdci a premení sa na ďalší vianočný darček, ktorý zaručene pohladí dušu nielen vám. Lebo prežiť najkrajšie chvíle v roku spoločne a pri jednom stole, to je pre rodiny v núdzi ten  najväčší darček.

*Vedeli ste, že…
Pestovanie kakaa je v krajinách Afriky, Ázie a Latinskej Ameriky hlavným zdrojom príjmov pre viac než 5,5 milióna pestovateľov? Kúpou čokolády a iných kakaových výrobkov so známkou FAIRTRADE významne prispejete aj k zlepšeniu životných a pracovných podmienok pestovateľov kakaa a ich rodín v miestnych komunitách, a podporíte ochranu životného prostredia.

Môžu rodiny v núdzi s vami počítať?

Domov je rodina. Istota. A potrebuje ho každé dieťa. Lebo rodina sa počíta. Potrebuje ju aj Medovníček, hlavná postavička zo sladkého adventného kalendára, ktorý nájdete exkluzívne v predajnej sieti Kaufland. A kým budete spolu s deťmi otvárať okienka plné čokoládových prekvapení, pozrite  si animovanú rozprávku o tom, ako Medovníčkovi na Vianoce pomohli v núdzi priatelia, a spoločne pre jeho rodinu pripravili tie najkrajšie Vianoce. Lebo keď je niekto v úzkych, každá pomoc sa počíta. Platí to aj pre  rodiny v núdzi, ktoré ju potrebujú na to, aby zostali spolu. Aj kúpou adventného kalendára v Kauflande  im dáte najavo, že v tom nie sú sami. Môžu s vami počítať?

 

Rozprávka pre najmenších o tom, že s priateľmi môžeme v núdzi vždy počítať.

V Medovníkovom domčeku sa začalo zvianočnievať. Otec s deťmi zdobili stromček, mamička chystala kuchyňu na vianočné pečenie. No nech počítala, ako počítala, jedla v komôrke bolo akosi málo. Čo budú robiť? Obetujú časť svojho domčeka? Predsa len je to medovník, no potom nebudú mať strechu nad hlavou. Situáciu však videl vtáčik Kiwi a začal prepočítavať. Každá pomoc sa predsa počíta. Ak sa zvieratká v lese podelia s tým, čo majú, plus sa zapoja aj do práce, výsledkom budú zachránené Vianoce! A naozaj. Keď každé z nich prinieslo len zlomok zo svojich zimných zásob, jedla na stole začalo pribúdať. Navyše aj počet pomocných krídiel, labiek a nožičiek sa násobil! Onedlho bolo všetko hotové. Zvieratká si sadli za stôl a pustili sa do jedla. Pripravili spolu krásne Vianoce nielen pre Medovníkovcov, ale celý les!

Pozrite si rozprávku o Medovníčkovi, jeho priateľoch a novom domove.  Nezabudnite si pri ňom otvoriť ďalšie okienko v adventnom kalendári a vychutnajte si nielen rozprávku, ale aj sladkú Fairtrade čokoládku.

Na stiahnutie

Pracovné listy “Zábavná matematika”

Páčila sa vašim drobcom rozprávka o Medovníčkovi a jeho kamarátoch? Tak POČÍTAJTE s nami!

Stiahnite si PLUS vytlačte „Pracovné listy so zábavnými matematickými úlohami k rozprávke o Medovníčkovi“, ktoré pre vás pripravila múdra pani Sova, a zabavte sa s deťmi spoločne napríklad pri pečení vianočných medovníčkov. Lebo POČÍTAŤ s nami ROVNÁ sa veľká zábava!

Spríjemnite si spoločné chvíle spoločnými aktivitami

Rozvoňajte aj vy svoj sladký domov vôňami Vianoc. Pripravte si sviatočné dobroty podľa receptov od ježka a Kiwiho so svojimi deťmi a oslaďte si prípravu na najkrajšie sviatky roka spoločnými chvíľami s rodinou. 😊 Príjemné vypekanie!

Videorecept

Ježkove sušienky

👉 Blogerka kreativnarodina pre vás pripravila tento jednoduchý recept na Ježkove sušienky. Zapojte do prípravy aj vaše deti a vychutnajte si spoločné pečenie aj maškrtenie. 😍 Necháte sa presvedčit?

Videorecept

Kiwiho voňavý perníček a škoricové kakao

👉 Blogerka medzijedlomalaskou pre vás pripravila dva rýchle a chutné receptíky: Kiwiho voňavý perníček, ktorý môžete zapíjať chutnučkým škoricovým kakaom. Mňam! 😍