Scroll Top
Sledujte naše sociálne siete:

Vianočná pošta

Vianočná pošta od Slovenskej pošty: Napíšte list Ježiškovi

• Deti z celého Slovenska i sveta môžu aj v tomto roku – už dvadsiaty tretíkrát – písať Ježiškovi na adresu „Ježiško 999 99“.
• Slovenská pošta mu všetky zásielky doručí. 
• Do Vianoc Ježiško všetkým odpovie a spolu s listom pošle rozprávkový darček
• Dôležité je uviesť na pohľadnici či liste spiatočnú adresu, aby bolo jasné, komu a kam treba darček poslať
• Spoločne s listami môžu deti posielať Ježiškovi kresby, tie však musia byť na samostatnom hárku papiera. Odborná porota zo všetkých kresieb vyberie tú najkrajšiu, ktorá sa stane námetom budúcoročnej vianočnej známky. Podrobné informácie o Vianočnej pošte pre Ježiška a o súťaži sú dostupné na internetovej stránke www.vianocnaposta.sk
• Pohľadnicu môžu poslať aj cez špeciálnu internetovú aplikáciu – mojapohladnica.sk
• Tento rok prišiel prvý list adresovaný Ježiškovi 21. júla 2021 od Emky zo Zvolena a prvý list zo zahraničia, konkrétne z Nemecka, prišiel 20. augusta 2021.
• roku 2020 Ježiško dostal 93 208 listov zo 42 štátov sveta. Najviac, vyše 91-tisíc listov dostal Ježiško zo Slovenska, z toho 164 bolo od nevidiacich. Top 10 zahraničných krajín, odkiaľ prišlo najviac detských listov sú: Česká republika, Rusko, Hongkong, Japonsko, Nemecko, Veľká Británia, Rakúsko, Ukrajina, Čína a USA. Vianočná pošta prišla aj od detí z exotických krajín, ako Mexiko, Malajzia, Singapur a Japonsko.
 
My sme pre všetkých kamarátov Kaufland Detského festivalu pripravili krásnu pohladnicu s medovníčkom, vtáčikom kiwim, medvedíkom Kuniboo a Zajkom Turbom. 
Stiahnuť si ju môžete priamo po kliknutí na pohľadnicu. Vyplňte ju a pošlite na adresu Ježiško s PSČ 999 99. 
Pohľadnicu si môžete aj vymaľovať. Ak sa pri tom odfotíte a posľete nám ju počas prenosu 5.12. fotku na náš Facebook Kaufland Detský festival pod obrázok pohľadnice, môžete vyhrať jedného z krásnych plyšákov z družiny medvedíka Kuniboo?
 
A potom môžete pohľadnicu poslať Ježiškovi. 
Viac o Vianočnej Pošte sa dozviete tu https://www.vianocnaposta.sk/

HLAVNÝ PARTNER

POŠTA LOGO