Scroll Top
Sledujte naše sociálne siete:

Ako z rozprávky! Chrumkavé ovečky od Terezky Lajčiakovej

Milé sušienky, ktoré nápadne pripomínajú známu rozprávku o ovečkách. Sú naozaj veľmi chutné, a to doslova! A hoci sú bezlepkové, chrumkajú a nedrobia sa. Ak ich zlepíte lekvárom, na druhý deň vám krásne zmäknú.

Bezlepkové sušienky podľa foodblogerky Terezky z Kreatívnej rodiny

SUROVINY:

  • 500 g Univerzálnej bezlepkovej múčnej zmesi K – Free (+ múka na pomúčenie pracovnej dosky)
  • 150 g masla K – Classic
  • 3 vajcia
  • ½ prášku do pečiva K – Classic
  • 200 g práškového cukru
  • 3 PL kakaa K-Bio do kakaového cesta

POSTUP:

  1. Preosejeme múku a cukor, zmiešame ich s práškom do pečiva, pridáme roztopené maslo, vajcia a vymiesime cesto. Rozdelíme ho na dve polovice, do jednej pridáme 2-3 PL kakaa a zamiesime. Cesto vložíme asi na pol hodinku do chladničky zabalené vo fólii, aby stuhlo a lepšie sa s ním pracovalo.
  2. Pracovnú dosku pomúčime a cesto vyvaľkáme. Bezlepkové cesto je krehkejšie, pracuje sa s ním trošku náročnejšie. Ak by sa príliš lepilo, pridáme trošku múky a domiesime tak, aby sa s nim ľahšie pracovalo. Z prvého cesta (napr. svetlého) vykrojíme najskôr veľký kruh, z druhého cesta (tmavého) vykrojíme menší kruh na hlavičku. Vyvaľkáme si tenký valček z cesta, z ktorého budeme postupne odkrajovať a tvarovať uši a nohy ovečky. Aby tmavé cesto dobre držalo na svetlom, treba ho zospodu potrieť vodou.
  3. Ovečky dáme piecť do rúry vyhriatej na 180 stupňov na cca 12-15 minút. Keď vychladnú, roztopenou čokoládou im dokreslíme oči.
VŠETKY ZÁŽITKY PRE DETI A RODIČOV
ZADARMO A ONLINE PRINÁŠA KAUFLAND